Resultats Pilots RACC 2006
AUTOMOBILISME
Circuits internacionals
Dani Clos
Campió d’Itàlia de Fórmula Renault 2.0
7è Eurocup Fórmula Renault 2.0 (Jenzer Motorsport)
Jaume Alguersuari
Campió Winter Series Fórmula Renault 2.0
10è Campionat d’Itàlia de Fórmula Renault 2.0
12è Eurocup Fórmula Renault 2.0 (Cram Competition)
Pedro Martínez de la Rosa
11è Campionat del Món de Fórmula 1 (McLaren-Mercedes)
Borja García
Sotscampió World Series FR 3.5 (RC Motorsport)
Joaquín Folch
Sotscampió FIA Thoroughbred Grand Prix (Brabham)
Marc Gené
Pilot de proves de la Scuderia Ferrari de Fórmula 1
Ángel Burgueño
4t Le Mans Series LMP2 (Lola-ASM/Chamberlain)
30è Campionat d’Espanya de GT (20è GTA)
Jordi Gené
10è FIA WTCC (Seat Sport)
69è Campionat d’Espanya de GT (Seat)
Oriol Servià
11è Champ Car World Series (PKV Racing-Gulfstream-Bell Micro/Lola-Ford)
Oliver Campos
25è Eurocup FR 2.0 (Jenzer) i 22è Campionat d’Itàlia de F-Renault 2.0 (Facondini)
Ral.lis i raids internacionals
Marc Blàzquez
(Jordi Mercader, copilot)
Campió del Món FIA de Bajas
Campió d’Espanya de Ral.lis TT (Nissan)
Daniel Sordo
(Marc Martí, copilot)
5è Campionat del Món WRC (Kronos Total-Citroën)
Xevi Pons
7è Campionat del Món WRC (Kronos Total-Citroën)
Carlos Sainz
11è Lisboa-Dakar (VW Motorsport)
Josep Maria Servià
16è Lisboa-Dakar (Schlesser-Ford)
Salvador Servià
48è Lisboa-Dakar (Motor Cadí BMW)
Circuits nacionals
Daniel Campos
Campió Màster Júnior Fórmula
23è Campionat d’Itàlia de FR 2.0 (Euronova)
Miquel Molina
6è Campionat d’Espanya de Fórmula 3 (Racing Engineering)
32è World Series FR 3.5 (GD Racing)
Nil Montserrat
9è Campionat d’Espanya de Fórmula 3 (Elide Racing)
Marcel Costa
2n 24 hores de Barcelona (Seat); FIA WTCC (BMW)
Siso Cunill
6è Copa d’Espanya de F3 i 20è general (GTA)
18è Open Masters Inter-A (karting)
21è Campionat de Bèlgica de F-Júnior 1600
Rafael Gallego
Campió Copa Hyundai Getz dièsel
Francesc Gutiérrez
8è Campionat d’Espanya GT (9è GTA/Mosler)
40è Open International GT (Mosler-Motor Competición)
5è 24 hores de Barcelona (Seat)
Luis Pérez Sala
20è Campionat d’Espanya GT (21è GTA/Ferrari)
Arnau Merlos
8è Copa Nissan Micra
Marc Carol
Campionat d’Espanya GT (Mosler GTA)
Xavier Barrio
3r Campionat de Catalunya de Fórmula 2000 (Nissan/Toyota)
Roc Vives
8è Campionat de Catalunya de Fórmula 2000 (Nissan)
Ral·lis nacionals
Dani Solà
(Xavier Amigo, copilot)
Campió d’Espanya d’asfalt (Citroën-Auto Laca)
Sotscampió d’Espanya de terra (Mitsubishi)
Josep Basols
(Álex Haro, copilot)
Guanyador Desafío Peugeot
26è Campionat d’Espanya (Peugeot)
Joan Vinyes
3r Campionat d’Espanya de terra (Subaru)
15è Campionat d’Espanya d’asfalt (Renault)
Manuel Rueda
7è Campionat d’Espanya d’asfalt (Renault)
Albert Llovera
3r Campionat d’Espanya de terra 2 rodes motrius i 15è absolut (Fiat)
Óscar Mascaró
4t Desafío Peugeot, 18è Campionat de Catalunya (Peugeot)
Miguel Angel García
5è Campionat d’Espanya de terra 2 rodes motrius i 18è absolut (Fiat)
Josep Maria Membrado
5è Campionat de Catalunya d’asfalt i 2n grup A (Renault)
14è Campionat d’Espanya d’asfalt i 11è grup N (Mitsubishi)
Ramon Gené
11è Desafío Peugeot
David Colldecarrera
16è Campionat d’Espanya d’asfalt i 8è Grup N (Mitsubishi)
Luis Manuel Carballido
17è Campionat d’Espanya d’asfalt (Citroën C-2/S1600)
Samuel Jesús Lemes
25è Campionat d’Espanya de terra (Mitsubishi)
Joan Roca
31è Campionat d’Espanya de Terra (Mitsubishi)
Muntanya nacional
Xavier Riera
Sotscampió d’Espanya absolut i A2 (BMW)
Jordi Martínez
6è Campionat de Catalunya i 3er grup CM (Speed Car)
Kàrting
Miki Monràs
Campió d’Europa ICA Júnior
Campió d’Espanya Júnior
14è Open Masters ICA-Júnior
Aleix Alcaraz
5è Campionat del Món ICA
31è Open Masters ICA
8è Campionat d’Espanya Inter A
Monoplaces:
6è Campionat de Catalunya Fórmula 2000 (Renault)
7è Winter Series Fórmula Renault 2.0
Cristian Cano
8è Campionat d’Espanya Inter C
12è Campionat de Catalunya ICC
Albert Costa
17è Open Masters ICA
30è Campionat del Món ICA
28è Campionat d’Espanya Inter A
Jordi Cunill
15è Open Masters ICA Júnior
9è Campionat d’Espanya Júnior
MOTOCICLISME
Velocitat internacional
Jorge Lorenzo
Campió del Món de 250 (Fortuna Aprilia/Motorsport 48)
Dani Pedrosa
5è Campionat del Món de MotoGP (Repsol-Honda HRC)
Toni Elias
9è Campionat del Món de MotoGP (Fortuna Honda)
Joan Olivé
10è Campionat del Món de 125 (SSM Racing-Aprilia)
Rubén Xaus
14è Campionat del Món de Superbikes (Sterilgarda-Berik Ducati)
Carles Checa
15è Campionat del Món de MotoGP (Tech 3-Yamaha)
Aleix Espargaró
19è Campionat del Món de 250 (Würth-Honda-BQR)
Off-road internacional i nacional
Laia Sanz
Campiona del Món, d’Europa i d’Espanya de Trial femení (Repsol-Montesa HRC)
Velocitat nacional
Pol Espargaró
Campió d’Espanya de 125 (RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)
20è Campionat del Món de 125 (Campetella Racing)
Pere Tutusaus
6è Campionat d’Espanya de 125
(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)
Marc Màrquez
Campió de Catalunya de 125
8è Campionat d’Espanya de 125
(Honda-Monlau Competición)
Alberto Moncayo
Sotscampió de Catalunya de 125
(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)
Francesc Tete Martínez
3r Campionat de Catalunya de 125
(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)
Ricard Cardús
10è Campionat d’Espanya de 125 i de Catalunya de 125
(RACC Derbi-Circuit de Catalunya/Motorsport 48)
Isaac Viñales
20è Campionat d’Espanya de 125
(Red Bull MotoGP-Honda)
RESULTADOS VOLANT RACC
Volant RACC-Desafío Peugeot Catalunya
Jordi Martí-Gabriel Sánchez
2n Marc Agustí-Antoni Viñas
3r Climent Domingo - Isaac Pujol
Volante RACC Levante
Fco. Javier Romero-Miguel Ángel Albero
2n Francisco Barrera-Óscar Barrera
3r Rubén Gómez-Claudio Sáiz
Desafío Peugeot Asturias-Trofeo Auto Nalón-Volante RACC
Sergio González-Álvaro Augusto
2n Francisco Cima-Gabriel Suárez
3r Alfredo Tamés-Iván Garrido
Volante RACC-Desafío Peugeot Andalucía
Ángel Pérez-Toñi Ibarra
2n Juan Camacho-Óscar Adán
3r David Pérez-Ernesto Tejada
Volante RACC Galicia
Víctor M. Senra-David Vázquez
2n Pablo Rey-Carlos Ameneiro
3r Óscar Garre-Cándido Carrera |